Buďte krásná s přírodními produkty

Vlasy jsou jednou z nejhezčích ozdob ženy. Mnoho žen si vlasy barví. Důvodem nemusí být jen zakrytí šedin, ale třeba jen toužíme po změně barvy vlasů. Většinou všechny sáhneme po kupovaných barvách. Obsahují chemické činidla a jiné chemické látky. Bohužel v tomto případě toho asi moc nenaděláme, protože z přírodních barviv na vlasy je známá pouze Henna, která se, ale nehodí pro blondýnky.
přírodní šampony

Pokud přeci jen na barvě trváme, měli bychom věnovat vlasům větší péči po dokončení barvící procedury. Vlasy jsou po zásahu většinou vysušené a lámavé
Začněte už od šamponu.

Vyzkoušejte přírodní šampon, který bude k vlasům šetrný. Vlasům tím nejen prospějte, ale ještě budou krásně vonět.
Zkuste si vyrobit šampon z heřmánku, kostivalu, měsíčku nebo šalvěje. Využijte všeho, co nám příroda nabízí. Vždyť dříve naše babičky jiné šampony ani neznaly. Každá z nás zná svou strukturu vlasů. Máme je příliš suché, lámavé, bez lesku nebo s lupy. Podle toho také zvolíte bylinku, která pro vás bude nejvhodnější.
Heřmánek nejspíš zvolí dámy se světlejším odstínem vlasů, přidáte-li, pár kapek citronu vlasy tím nepatrně zesvětlíte. Pro problematickou pokožku zvolte šampon změsíčku.
tonikum na pleť


Pro ztmavení vlasů můžete použít už velmi starý recept našich babiček. Odvar z ořechových slupek. Odvarem polijte vlasy jako konečnou lázeň.
Kopřivový odvar vašim vlasů také velmi prospěje. Budete mít vlasy hustší a lesklejší.

Na suché vlasy použijte bylinné olejové zábaly. Osvědčeným receptem na regeneraci vlasů je smíchání žloutku s olivovým olejem. Pečlivě rozmíchejte a naneste rovnoměrně na vlasy. Přikryjte froté ručníkem a nechte alespoň 20 minut působit. Budete překvapeni, jak prospěšný bude zábal pro vaše suché vlasy. Do regenerační domácí masky můžete přidat med, citron, dokonce šťávu z vařené cibule a jiné přírodní prostředky.