Jak vybrat tažné zařízení?

Tažná zařízení se jistě budou hodit k přepravě velkých a těžkých věcí. A to nejen firmám, ale čas od času také domácnostem. Odvézt rozbitou pračku, přivést si nový kus nábytku nebo odvézt sklizeň ze zahrady. Výběr ale nemusí být tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Nad čím vším je potřeba se před samotnou koupí zamyslet?
Nejdůležitější položkou z pomyslného seznamu bude splnění zákonné homologace, o které se určitě nezapomeňte přesvědčit. Neméně důležitá je pak kompatibilita s vaším vozem, vyhnete se tak budoucím možným problémům. Některé vozy navíc mají nulovou přípustnou hmotnost přípojného vozidla, což znamená, že jediné zařízení, které lze na něj připojit, je nosič kol.starší nákladní auto
Je možné vybírat mezi dvěma základními druhy:

  1. Odnímatelný využijí občasní uživatelé, kteří navíc nestojí o to, aby estetiku jejich vozu cokoli kazilo. Nasazení a snímání lze uskutečnit skutečně snadno, bez nutnosti použití jakéhokoli náčiní. Po použití je ze zákona nutná demontáž.

Tento druh se dále dělí podle bajonetu. Prvním je typ s vertikálním bajonetem, který bývá uzamykatelný, což slouží jako prevence před odcizením. Druhý typ je s horizontálním bajonetem a tento nebývá vůbec uzamykatelný.

  1. Pevný ocení především častější přepravci. Velkou výhodou tohoto čepu je bezúdržbový provoz, neboť čep je připevněn šrouby či přivařen k vozu. Jedná se také o levnější variantu.

model tramvaje s přívěsem
U čepů je důležité myslet na legislativu, která udává velikost kulového čepu, který je pod nárazníkem viditelný. Jeho průměr by podle těchto norem měl mít 50 mm, zároveň by pak měla být dodržena vzdálenost od silnice v rozmezí 420-530 mm.
Tažná zařízení Amsa mají v nabídce levné, avšak vysoce kvalitní produkty přesahující přes 1500 druhů. Tento široký výběr zaručuje pokrytí poptávky pro vozy téměř všech značek. Kromě těchto produktů v nabídce naleznete také držák, kulový čep, spojovací materiál, typový list a návod k montáži. Za příplatek společnost poskytne také odbornou instalaci.