Podle mužů jsou nejatraktivnější inteligentní ženy

Vidíte-li nádhernou dívku, přijde vám automaticky atraktivní? Nebo si raději počkáte, než promluví, než se vyjádří k nějakému tématu, než ji skutečně začnete považovat za atraktivní? A co je podle vás ten nejatraktivnější atribut na ženě?

–          Stereotyp
Podle babských povídaček si nejvíce ceníme pevného zadečku akorát do ruky, ceníme si také dlouhých nohou na vysokém podpatku, ale také tradičně o velikost ňader. Je to však pravda? Vědci z německé univerzity zjistili, že to tak vůbec není.

–          Inteligence
To, čeho si muži cení na ženách nejvíce, je inteligence. Proč? Z jednoho prostého důvodu: naznačuje totiž, nakolik je partnerka nejenom schopná, ale také zodpovědná. Proto u svých potenciálních partnerek na dobu neurčitou hledají muži právě tuto vlastnost.

–          Proč to nejsou prsa?
Muže totiž přitahuje symetrie. Velká prsa mají tendenci být nestejná. Navíc se velké poprsí rychleji deformuje a v dřívějším věku vypadá staré, což muže odrazuje, neboť si všichni muži cení mládí. To proto, že partnerka, aby měla zdravého a silného potomka, musí být mladá a silná, aby jej dokázala porodit.

–          Fyzické faktory
Muži si cení nejvíce rovných nohou, nikoli těch nejdelších, protože to značí zdraví a dobrou fyzickou kondici. Rovněž si všímáme symetrie, ta je pro muže důležitá. To proto, že muži hledají tzv. „stabilní geny“, tedy to, co jim zajistí, že jejich potomek bude zdravý a nebude trpět žádnou fyzickou ani mentální poruchou.

–          Kyprá stehna jsou cestou k úspěchu
Britská studie, která byla napsána před více než sedmi lety, také ukazuje, že má-li žena kyprá stehna, je to obrovské plus. Muži si podvědomě všímají velkých stehen a kyprých boků, protože právě tato oblast obsahuje zásoby omega tři mastných kyselin, které při těhotenství vyživují nejenom mozek plodu, ale i ženy. To znamená, že ženy, které mají velká stehna, budou produkovat chytré děti.