Vlastní zelenina i bez zahrady!

Rajčata vyrostou téměř na každém balkonu

Většina odrůd rajčat roste skvěle v čemkoliv. Cítí se nejpohodlněji na slunném balkoně. Krásné na tom celé je, prostě si zkusit vypěstovat vlastní rajčata. Můžete vyzkoušet známé nebo neobvyklé odrůdy, například žlutá nebo černá rajčata.
žampiony a zelenina

Mrkev z balkonu

Mrkve rostou v hrnci nebo krabici na balkoně dobře. Květináč by měl být dostatečně hluboký. Pokud pěstujete vlastní mrkev, máte možnost vyzkoušet různé odrůdy namísto standardizované oranžové zeleniny, některé z nich dokonce potřebují méně místa. Mrkev musíte zasít mezi březnem a červnem.

Arašídy

Proč nezkusit něco neobvyklého? Arašídy mohou být pěstovány v hrnci nebo v truhlíku na balkoně a dokonce i na okenních parapetech. Proces pěstování je neobyčejný. Oplodněné květy se ohýbají a rostou do země, kde se tvoří ořechy.
červená mrkev

Brambořiště na balkoně

Brambory mohou také vyrůst na balkoně (nebo na dvoře), například ve velkém kbelíku nebo dokonce ve starých pytlích. Hlízy můžete rozmnožovat prakticky z libovolného neupraveného bramboru.

Ani zahrada, ani balkon? Avšak vypěstujte i houby!

Máte-li sklep, můžete dokonce pěstovat i jedlé houby. Některé typy, jako třeba žampion, chtějí růst ve tmě.

Kde máme salát? Na balkoně!

Nezáleží na tom, jestli si koupíte malé rostliny nebo jestli si sami vypěstujete ze semena, je prostě snadné pěstovat salát na balkoně. Mnoho druhů hlávkového salátu dokonce vyroste v truhlíku na parapetu.

Vertikální paletová zahrada

Staré palety jsou často levné nebo zdarma. S malou námahou si z nich můžete vytvořit kompletní zahradu, která se hodí na balkon. Kromě bylinek a zeleniny můžete do nich dát barevné květiny.

Malé úspěchy ve velkých kbelících

Pokud máte na svém balkoně více místa, můžete vytvořit zahradu v zahradě. Ve větších kbelících porostou dýně, cuketa, okurky a papriky. Nicméně je třeba věnovat pozornost půdě bohaté na kompost (a bez rašeliny) v rostlinném substrátu a dostatečné hnojení.

Bylinky v truhlíku

Byliny vyrostou téměř všude, ať už uvnitř nebo vně a samozřejmě na balkoně. Na balkon můžete dát petržel, pažitku, bazalku a podobně.
Barevné papriky a chilli na balkoně
Papriky a chilli lze snadno v kbelících vytáhnout na balkon. Některé menší odrůdy chilli jsou také velmi dekorativní v bytě. Pro výsev pepřových rostlin můžete snadno použít semena z organické papriky.