Každý tvor má v přírodě své místo. Ale to neznamená, že bychom to my lidé mohli kdykoliv bez problémů akceptovat. Jistě, proti existenci jiných tvorů bychom možná nic nenamítali, kdybychom s nimi neměli problémy, jenže potíž je v tom, že s některými živočišnými druhy prostě problémy máme. A to třeba s drobnými hlodavci, dejme tomu s myšmi, potkany, krysami a jim podobnými tvory. A je jasné, že když s nimi problémy mít nechceme, musíme proti nim bojovat. A to někdy i všemi dostupnými prostředky.

Takoví drobní hlodavci nám mohou hodně komplikovat život. Přišli totiž už dávno na to, že se jim žije skvěle u našich popelnic, kde nalézají dostatek potravy, už pochopili, že je pro ně ideálním prostředím dejme tomu kanalizace, a tak se k nám stěhují za lepším. A když už tu jsou a mají ideální podmínky k životu, samozřejmě se množí.
A čím víc podobných tvorů v blízkosti našich sídel žije, tím je to horší. Nespokojují se jenom s tím, co najdou v popelnicích, ale najdou si cestu i do našich domů, obchodů, skladů potravin, restaurací a dalších budov, a tady dokážou napáchat nemalé škody. A aby toho nebylo málo, jsou potenciálně nebezpeční i tím, že mohou přenášet infekční choroby, které jsou problémem i pro nás, lidi.

Takže začnou-li se u nás množit nebo proniknou až tam, kam nemají, je třeba je efektivně hubit. A věřte mi, že taková deratizace potkanů nebo jiných hlodavců není hračka. Kdo je zkouší hubit amatérsky, nemá šanci na úspěch, protože sice nějaké uloví nebo otráví, ale než se nadějeme, jsou tu další. A tak je třeba využívat služby deratizační firmy. Která s nimi dokáže jako jediná skutečně efektivně bojovat.
Deratizace je nikdy nekončící boj. Ale přesto v něm nesmíme ustávat a musíme využívat pomoc profesionálů, kteří si vědí rady. Jinak bychom totiž jednoho dne zjistili, že už nejsme pány této planety.
