Pro milovníky kávy


Kávy a jejich kvalita se od sebe liší stejně jako jiné pochutiny, takže i v této oblasti si každý výbornou kávu představuje jinak. Někdo si uvaří „bazén“ se spoustou mléka a cukru, zatímco druhý si více pochutná na klasickém espressu, které se vyznačuje silnou chutí. Pokud si někdo nevystačí s rozpustnou kávou nebo klasickým českým turkem, může zainvestovat do kávovaru. Na trhu je spousta různých typů, jak tedy vybrat ten, který by vám byl šitý na míru?
cappuccino s motýlkem.jpg

Překapávací kávovary

Jsou vhodné pro ty, co jedou hlavně na kvantitu než na kvalitu. Překapávače dokážou díky integrované plotýnce udržet nápoj teplý a výhodou je i nekomplikovaná příprava.  Pořídit se dají v řádech stovek i tisíců korun ale ne všechny (bez ohledu na cenu) nabízí stejnou chuťovou kvalitu.
obrázek z kávy.jpg

Pákové kávovary

Často je vídáme v restauracích a kavárnách, ale s rostoucí popularitou kvalitní kávy se rozšířili i do domácností. Kromě klasického espressa si můžeme také připravit mléčné varianty kávy jako je cappuccino nebo caffè latte.

Kávovary na kapsle

Další variantou jsou kávovary na kapsle. Co se kvality týče, vyrovnají se těm pákovým a navíc vynikají svou jednoduchostí. Jsou vhodné pro ty, co si rádi vychutnají dobrou kávu jen občas, jelikož mletá káva v sáčku ztratí po otevření svou vůni a čerstvost, pokud ji rychle nespotřebujeme. Negativní stránkou je ale cena kapslí, která se pohybuje kolem 7 – 10 Kč. Navíc kapsle představují velkou zátěž pro životní prostředí kvůli délce jejich rozkladu, což činí až několik set let!
příprava espressa.jpg

Automatické kávovary

Výhodou automatických kávovarů je vysoká nezávislost na člověku – kávu si připravíte pouhým stisknutím jednoho tlačítka. Počítejte s vyšší pořizovací cenou, na druhou stranu se můžete těšit z čerstvosti, jednoduchosti, snadné údržbě a rozmanitosti chutí. Navíc tímto kávovarem určitě potěšíte nejednu návštěvu.

 

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli z výše uvedených typů kávovarů, doporučuji projít recenze k jednotlivým přístrojům. A pamatujte, už dávno neplatí, že s cenou roste kvalita, což už nám několikrát potvrdily různé nezávislé testy.