Sparťan – olympiáda pro opravdové muže

Muž je symbolem věčné síly a zdatnosti. Odjakživa si muži potřebují dokazovat svoji mužnost různými disciplínami a zkouškami. Zúčastňují se všemožných olympiád a chtějí být za každou cenu ty nejlepší a podat co nejkvalitnější výkon. Olympiáda jakou je Sparťan je skvělá příležitost ukázat, co ve vás je a kam až můžou sahat vaše síly.
špinavá žena

Sparťané v minulosti

Sparťané byli zdatní, energetičtí a odolní muži. Pojem „sparťanská výchova“ je spojený s tvrdým a přísným přístupem pro mladé muže, aby z nich vyrostli nezlomní muži. V minulosti byli chlapci nucení být za všech podmínek poslušní, museli se hodně učit a byli především vedení ke sportu a jeho vyžití.

Těžké podmínky a výborná fyzická kondice

Olympiáda jakou je „Sparťan“, neboli „Spartan race“ je jedním z nejznámějších závodních a překážkových běhů. Jedná se o opravdu vytrvalostní běh určený především pro nejodolnější jedince. Samotná olympiáda má více úrovní, ze kterých si můžete vybrat:
1.     Sprint– nejkratší trať závodu a také nejlehčí verze, jakou můžete uběhnout, čeká na vás přibližně 20 překážek na trati, která má 6 kilometrů.
2.     Super– se zařazuje do střední třídy, absolvujete více než 20 překážek na trati dlouhé minimálně 13 kilometrů.
3.     Beast– nejtěžší verze závodu, trasa je dlouhá přes 20 kilometrů a musíte na ni překonat více než 26 překážek.
4.     Ultra Beast– je úroveň, která zahrnuje spíše překážkový maraton, trať je dlouhá minimálně 42 kilometrů a musíte na ni zvládnout přes 50 překážek.
Pro potřebu zvládnutí a dokončení, alespoň jedny úrovně musíte mít především nějakou fyzickou kondici. Nejlépe i s nějakými naběhanými kilometry. Závodní trať disponuje různými druhy překážek, které jsou většinou přírodní, ale najdou se mezi nimi i umělo vytvořené. Běží se zpravidla jenom v terénu, nejčastěji v lese. Pokud byste nebyli schopní zvládnout nějakou z určených překážek, čeká vás podobně jako v minulosti trest, ovšem v šetrnější podobě. Obvykle se jedná o 30 a více angličáků (cviků známých jako burpees).
řecká helma
Vyzkoušejte si své schopnosti a fyzickou odolnost a pokud to napoprvé nevyjde, nezoufejte! Zapracujte na sobě a na dalším závodě ukážete, co ve vás je!