Celý svět v jedné místnosti

Zařizování dětského pokojíku je samotnou výzvou i pro bytové architekty. Každá místnost je vždy jiná a je to především kvůli tomu, že děti mají svůj vlastní pohled na svět. Při zařizování bychom jim měli tak trochu naslouchat, co by asi tak zde mělo být, z čeho by měly radost. Konec konců to bude jejich království a měly by se zde cítit dobře a v bezpečí. Je pravdou, že neumí posoudit a rozvrhnout jednotlivé zóny, ale od toho mají nás dospělé, abychom jim pomohli to jejich zázemí vytvořit. Dětský pokoj by měl mít tři základní zóny, které budou mít své zásadní postavení v místnosti.

dětské lůžko – v barvách – válenda

· Spací neboli odpočinková či relaxační. V této zóně se přirozeně bude nacházet dětská postel, případně u ní sedací vak. Tato pozice by měla mít nejhlavnější a také zaujme zřetelně největší pozici. Když se pokojík začíná zařizovat, tak by první měla být tady postel a podle ní se poté budou přidávat další doplňky a nábytek. Naprosto skvělé jsou dětské postele s úložným prostorem. Dají se sem složit například peřiny nebo sezónní oblečení, které poté nebudou zabírat místo například ve skříni.

· Pracovní zóna je velmi důležitá pro tvořivost. Velkou chybou je umístit pracovní stolek tak, aby bylo dítě zády ke dveřím. Je to pro ně velmi nepříjemný pocit. Proto by bylo dobré mu najít místo u okna, aby sem svítilo co nejvíce přirozeného světla a zároveň ho umístit tak, aby byl přehled od stolu na dveře. Tím dítě snadno zaregistruje příchozí lidi.

· Hrací plocha se většinou nachází na podlaze, která má být příjemná na dotek. Zpočátku věku nemá cenu dětem vyhrazovat nějaký prostor na hraní, jelikož je to zcela zbytečné. Jeho království patří hrám. Když budou větší, měly by jasně pochopit, že jejich království hraček je nutné uklízet a je vymezená hrací plocha.
dětské postele s úložným prostorem – dívčí pokojíček

Trh nabízí velký výběr dětských postelí

Nejlepší je, když má postel pevné čelo a za ním je pevná zeď. Je to prvek, který se bude s věkem dítěte zvětšovat a určitě není chybou, když se naučí spát na větším prostoru. To jim poskytne dostatek prostoru na válení, odpočinek i relaxaci. Nejlepší jsou přírodní materiály, což je postel z masivu nebo z desek na bázi dřeva jako je překližka, MDF a podobně. Když je v pokoji více sourozenců, je možné ušetřit místo tím, že se pořídí praktické palandy. Ty jsou také v nabídce s úložnými prostory.