Dřevo vévodí stále našim domovům

Přírodní materiály jsou pro nás velmi přirozené a tak snad neexistuje žádná domácnost, kde by se nenašlo něco z tohoto materiálu. Ačkoliv je pravdou, že pokud si nemůžeme dovolit položit například dřevěnou podlahu nebo obložit dřevem stěny, tak není problém si zakoupit jiný materiál, který bude mít alespoň jeho přirozený vzhled. Imitace dřeva jsou poté finančně dostupnější, ačkoliv jim chybí jeho trvanlivost. Ovšem investice do dřevěné podlahy se pro změnu vyplatí. A je pravdou, že správnou volbou nám může vydržet po celý život, přirozeně za podmínek, že se o ni budeme dobře starat. Aby to nebylo tak jednoduché, tak si lze vybrat z několika druhů dřevěných podlah, které nabízí například , případně se rovnou domluvit na jejich pokládce.

světlé dřevo

1. Masivní podlaha

Zde nemá ani cenu hovořit o tom, že je jedná o vysoce kvalitní materiál, kdy mezi nejpoužívanější dřeviny se bude řadit dub a buk. Přirozený přírodní vzhled, vůně, kvalita, ale i životnost budou vévodit. Nicméně podlaha potřebuje kvalitní údržbu, aby mohla sloužit roky. Povrch se musí ošetřit lakem nebo olejem, záleží na tom, co kdo upřednostňuje. Existují totiž i oleje na přírodní bázi. Musíme si ale dát pozor na okolní ovzduší, a pokud je v našem prostředí přece jenom vlhčejší vzduch, měli bychom pouvažovat o jiném materiálu. Ačkoliv totiž nechceme, dřevo bude pracovat.

2. Dřevěné parkety

V dnešní době mají mnoho různých podob a dají se i různými způsoby pokládat. Navíc jsou vylepšené ve svém provedení a složení, ze kterého jsou vyrobené, zaručují unikátní stálost. Výhodou je, že při náhlém poničení se dá i jedna parketa snadněji vyměnit, než by tomu bylo jinde. Ale nic naplat, stále se bude jednat o dřevo, tudíž zacházet s ním je třeba velmi opatrně.
dřevěná podlaha starší interiér

3. Quick Step

Velmi oblíbená podlaha, která je vícevrstvá dřevěná a pokládá se na plovoucí způsob nebo i lepením. Velmi rychlá pokládka a celkem bezproblémová, která navíc snese i podlahové topení, potěší nejednoho uživatele.