Když přijde obálka vhod

Jsou věci, které se nejsnáze pošlou adresátovi v elektronické podobě, prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu. Ale pak jsou i věci tak jaksi příliš hmotné povahy, které se do žádné přílohy zazipovat nedají a u nichž je tak nezbytné využít služeb pošty, případně nějaké podobné služby.
Pokud se však pro takovou službu rozhodneme, zjistíme již záhy to, co znala ještě moje generace z dob svých mladých let a co se běžně používalo nejen do doby konce totality, ale vydrželo to vlastně dodnes. A sice, že je třeba nejen takovou zásilku mít, ale je třeba ji i pořádně zabalit. Pro což je nejeden důvod. Třeba:namalovaná obálka

  • Nezabalená zásilka by se mohla v případě, že se skládá z více kusů, poztrácet nebo ‚poztrácet‘.
  • Její obsah by mohl být nějakým způsobem poškozen. Třeba mechanicky, třeba vlhkostí, třeba špínou,…
  • Každý, kdo by se k takové zásilce nachomýtl, by věděl, co v ní je. A to není vždy a každému milé.

K zabalení nějaké zásilky před odesláním lze pochopitelně použít nejeden způsob a materiál. Máme hodně na výběr a fantazii se také meze nekladou. Takže můžeme vsadit dejme tomu na dobře známé kartonové krabice a balicí papír, jichž se užívalo na poště už od nepaměti, ale můžeme na to jít i nově. A pořídit si na zabalení zásilky dejme tomu plastové obálky.
A proč právě tyto?
Důvodů je tu hned několik.bílá obálka

  • Jako první si můžeme uvést třeba to, že tento materiál je na rozdíl od papíru nepromokavý a tomu, co je v něm zabaleno, tak nehrozí poškození dejme tomu při přepravě za nepříznivého počasí.
  • Tento materiál je rovněž pevný, takže daleko snáze odolá a zabrání svému poškození a následně poškození toho, co je skryto uvnitř.
  • Plast je tu zevnitř začerněn, je tedy neprůhledný a nikdo neodhalí, co se v zásilce ukrývá.

A člověk tak může snadno a bezpečně poslat cokoliv komukoliv kamkoliv. A plastový obal zajistí, aby vše dorazilo v pořádku.