Utrácení

Pokud jste jedním z těch lidí, co má problém s financemi, nejste první, ani poslední. Znám i takové typy, kteří peníze prostě utrácejí za úplné zbytečnosti, tak lidi, kteří spoří až extrémně každou korunu (já jsem zrovna ten druhý typ). Pokud ale máte problém po finanční stránce a toužíte uspořit nějaké peníze, mám zde pro vás pár tipů, které by vám mohly pomoct a třeba vás i inspirovat k tomu, aby jste si něco uspořili. Úspory nejsou nikdy na škodu https://www.fahd.cz/uspory-nejsou-nikdy-na-skodu. Doufám, že vám mé rady pomohou.

růst peněz

První tip: Rozhodněte se

Tento tip je vlastně velmi důležitým bodem. Je to vlastně takový první krok k tomu, aby jste s tím něco udělali. Důležité ale je, že vaše rozhodnutí vychází z vašeho nitra, ne z někoho jiného. Musíte se prostě rozhodnout sami za sebe a říct si: tak dost, teď to změním a bude to jinak. To je první a základní bod k úspěchu.

americké peníze

Druhý tip: Sepište si vše na to-do list a mějte to stále na očích

Proč píšu, abyste si to sepsali a měli to opravdu stále na očích? Protože pokud si něco sepíšete a pořád to vidíte, u mnoha lidí to začne i fungovat. To-do list je list, který si můžete sami vytvořit ať už na počítači nebo v klasickém obyčejném sešitu, nebo třeba jako plakát. Možností je spousta, ale lepší je ta sešitová varianta, protože si to jednak dobře zapamatujete (psaním si člověk toho hodně zapamatuje) a můžete si to zde i odškrtávat (to vás může motivovat právě k vašemu spoření) a můžete si za to, že jste to dokázali koupit i nějakou odměnu (myslím tím něco, po čem jste toužili už dlouho, ne další útratu za věc, která není smysluplná).

Na závěr jen dodám, že veškerá síla je ve vás. Bohužel i z utrácení se může stát závislost a je proto jen na vás, jak se k tomu postavíte, jak se rozhodnete a věřím, že se této věci – tedy šíleného utrácení za nesmyslné věci zbavíte. Vy to dokážete, jen si musíte věřit.