Znečištění bazénu a jeho řešení

1) Chlor
Pokud máte bazén, pravděpodobně jste již zvážili otázku chlóru. Není radno podceňovat její důležitost, neboť neznečištěná voda by měla být základem. Taková voda bude dostatečně bezpečná pro všechny plavce. Na trhu je mnoho chemických prostředků na úpravu bazénu, takže není problém je sehnat. Jejich alternativou může být také použití slané vody, ale i ta musí být v bazénu částečně chlorovaná.
kapka vody
2) Kryt
Před napadaným listím Vás samozřejmě může zachránit krytý bazén. Kryt se dá úplně zatáhnout jako střecha nad celým bazénem a řeší tedy dokonale problém velkých nečistot. Horší je to však s finančními prostředky. Nechat si udělat krytý bazén Vás bude stát nějaké ty nemalé peníze navíc. Finančně dostupné a účinné jsou krycí plachty. Jejich pravidelné používání z větší části zabraňuje velkým nečistotám dostat se do vody. Také pokud se potýkáte s tvorbou řas, je krycí plachta tou správnou odpovědí. Zajistí totiž řasám nedostatek světla, bez kterého nemohou existovat. Nebojte se tedy zakoupit k bazénu plachtu, protože .
plavat v kytkách
3) Filtrace
Bazén by měl mít filtraci. U většiny bazénů je řešena tak, že voda z bazénu (napuštěná do určité výšky) do filtrace sama vtéká, filtruje se a vrací se zpátky. Jen si musíte dát pozor, abyste hladinu vody udrželi ve správné výšce – pokud bude vody vtékat málo nebo příliš, zařízení se může porouchat.

4) Neznečišťujte vodu sami
Dalším typem znečištění jsou drobné znečišťující mikroorganismy. Do bazénu si je můžete přinést i Vy sami! Abyste tomu zabránili, je potřeba se před vstupem do bazénu důkladně opláchnout nebo i umýt mýdlem. Nestojí ta trocha času navíc v koupelně za ušetření problémů? Také po tom, co odejdete z bazénu, je dobré mít (pro chvíli, kdy se chcete za chvíli vrátit) u bazénu malý lavor na opláchnutí nohou.
nohy v bazéně
5) Pomocníci v boji
Pokud se ve Vašem bazénu přece jen vyskytne znečištění, není třeba si zoufat. U listů či travin použijte jednoduše před každým koupáním síťku na jejich výlov. Existují různě dlouhé nástavky i různé nástavce, aby se dalo dosáhnout do každého kouta. Můžete si také vybrat jemnost síta.
Na nečistoty u dna jde použít „vysavač“ – robůtek, kterého spustíte do bazénu a on vysaje nečistoty ze dna i stran bazénu. A Vy si budete moct bez obav zaplavat v čisté a průzračné vodě!