Lze ušetřit na nákupu vlakových jízdenek?


Vlaky jsou dle mnoha cestujících velice pohodlnou variantou cestování. Některým ovšem jízdenky připadají dost drahé a představovali by si více služeb. Myslíte si, že je vůbec možné ještě něco ušetřit při nákup vlakových jízdenek? Osobně si myslím, že možnosti ještě existují.
kolínská stanice 
Jak tedy ušetřit?
Při cestování vlakem můžete využít několik variant, které vám ušetří peníze. Jednou z variant je koupě delší než jednodenní jízdenky. Můžete si totiž vybrat i měsíční, čtvrtletní, pololetní nebo případně roční jízdenku. Pokud cestuje nějaké trasy pravidelně, tak se vám taková možnost určitě vyplatí. Pokud si spočítáte, kolik ušetříte oproti tomu, když si kupujete každý den novou jízdenku na jednu jízdu, tak zjistíte, že je to velice zajímavá možnost. Koupit si ji můžete na nádraží a zvolit si trasu, kterou potřebujete.
vlaková jízdenka
Nejhorší variantou je si kupovat jednodenní jízdenky na jednu cestu, protože ty jsou zdaleka nejdražší. Samozřejmě, že pokud se rozhodnete, že potřebujete někam jet, tak se nedá nic dělat. Lze využít i věrnostního programu, který společnosti nabízí. Díky takovým možnostem získáváte za nákup body, které si můžete poté využít na různé slevy na jízdenky nebo na další varianty, které nabízí konkrétní dopravce. Zde je potřeba počítat s tím, že většinou si takovou kartu musíte dobít nějakou částkou, následně z ní platíte svoje cesty. Variantou je také nákup jízdenek přes internet. Při tomto nákupu jízdenek můžete opět ušetřit nemalou částku peněz. Pokud si koupíte lístek v předprodeji, tak vám tato varianta ušetří znovu peníze. Každopádně si lístek vždy kupte.
vestibul nádraží
Nejhorší variantou je koupit si jízdenku až u průvodčího (u některých dopravců toto ani není možné, protože musíte mít místenku). Při tomto nákupu si připlatíte přirážku za to, že nemáte jízdenku. Je to tedy nejméně výhodná varianta a zde rozhodně žádné peníze nešetříte, naopak o ně ještě více přijdete.
 
Pokud se vám cesta vlakem líbí a chcete ji využívat, máte možnost ušetřit vaše finance. Zvolte si některou z variant. Cesta vlakem je zkrátka hezká, romantická a pohodlná. Přeji vám šťastnou cestu a případně hezký výlet.