Aromatický čaj


Vzpomínám si, jak jsem jednou chodila s přítelem, který vůbec nepil kávu. A vůbec neměl rád kávu a mně tohle bylo opravdu hodně divné, protože abych se přiznala, tak vůbec neznám nikoho, neznám žádného člověka, který by mi řekl, že vůbec nemá rád kávu. Docela hodně mě to překvapilo, tak jsem se partnera zeptala, co on vlastně pije. A on mi řekl, že občas se dá pivo, ale hlavně, že pije čaj. A pije prý třeba dva nebo i tři šálky čaje denně. Jinak jsem si myslela, že jako ostatní, tak i můj partner bude mít rad samé ovocné čaje, jenomže partner mi řekl, že na čaje je opravdu docela náročný, že pije čaj, který se jmenuje yerba mate čaj. Řekla jsem si, že je to docela zajímavý název a že o yerba maté čaji jsem vůbec ještě nikdy neslyšela.

Mám doma hodně čajů.

Dokonce i ten název tohoto čaje yerba mate čaj mi přijde takový hodně exotický a spíš si myslím, že to byl nějaký japonský nebo čínský čaj. Proto mi partner řekl, že ať se podívám na různé webové stránky, kde se právě píše více informací o yerba mate čaji. Byla jsem docela překvapená, protože už i podle popisku jsem si myslela a udělala takovou představu, že právě yerba maté čaj bude opravdu kvalitní a bude na vysoké úrovni. Jeho sušené lístky budou opravdu kvalitní a bude se s nimi dobře pracovat.

Denně si dopřávám čaj.

Když mi potom partner dal ochutnat svého yerba maté čaje, tak jsem byla překvapená. Tato chuť byla opravdu kvalitní, moc mi chutnala a tento čaj je takový hodně výrazný. Jednoduše si na to musíte zvyknout. Musíte si zvyknout, že yerba maté čaj je opravdu silný, takže to bude opravdová pohoda na vaše chuťové pohárky. Uvidíte, že vám jistě bude chutnat, ovšem se nezalekněte jeho silné vůně a také chuti, nemusí třeba někomu ihned sednout napoprvé, ale třeba napodruhé si yerba maté čaj opravdu zamilujete. Opravdu za to nic nedáte, když třeba jeden nebo dva šálky tohoto skvělého čaje vyzkoušíte.