Atlas hub je nezbytně nutný

Tak abychom nebyli někdy překvapení. V dnešní době se totiž na houby chodí s mobilním telefonem. To není klasicky vypracovaný atlas hub, jak jsme byli zvyklí. Krásný křídový, lesklý obrázek a všechno o dotyčné houbě. Chytré mobilní telefony totiž umožňují si stáhnout zdarma aplikaci, s kterou bude radost poznávat a hledat houby, ačkoliv má také svoje nedostatky. K tomu, abychom mohli zjistit, o jakou houbu se bude pravděpodobně jednat, nutně potřebujeme být připojeni na internet.
koláž hub
Mobilní data nejsou zase takový problém, skoro každý operátor dělá pro svoje zákazníky vhodné balíčky a hlavně se za připojení tolik neplatí, jak tomu bývalo dříve. Spíše jde o signál, který zrovna v lesích nemusí být ideální, to pak je taková on-line aplikace trochu k ničemu. Ovšem na druhou stranu je to velmi jednoduchý způsob, jak rychle zjistit a vůbec si prověřit naše znalosti v oboru mykologie.
obchod play

Práce s aplikací je jednoduchá

Hlavně je jich několik a to dokonce i v angličtině, takže můžeme vzít s sebou do lesa i zahraniční návštěvu. Pravdou je, že sami autoři upozorňují na to, že bychom se měli soustředit pouze na houby, které známe, jelikož rozpoznání nemusí být až tak 100%. V první řadě si musíme aplikaci stáhnout do telefonu v obchodě Google Play. To samozřejmě můžeme udělat z pohodlí domova a prakticky k tomu můžeme využít i Wi-Fi připojení, tím ušetřit internetová data v mobilním telefonu. Pak se vydáme do lesa. Hurá, pokud se nám podaří najít houba a je jedno teď jaká, můžeme začít. Vezmeme telefon, a jak jsme běžně zvyklí všechno fotit, tak tomu zde nebude jinak. Vyfotíme houbu a chvíli počkáme, za chvíli, pokud ovšem to bude v databázi, máme zřetelný výsledek. Ovšem některá z aplikací nám ještě ukáže další možnosti hub, které by to mohly být a zobrazí rovnou i její pravděpodobnost v procentech. Tak že jsme si moc nepomohli? Tak to je na jednu stranu pravda, ale na druhou by se nám mohlo podařit mladší generaci přimět ke zdravotní procházce, což vůbec není k zahození, jen se asi bez mobilního telefonu a připojení k internetové síti neobejdeme.