Jak na roztřepené konečky vlasů

Se zdravými vlasy se každá žena cítí přitažlivěji a sebevědoměji. Pokud vás ovšem trápí roztřepené konečky vlasů, je potřeba s tím něco udělat. I když máte super účes, roztřepené konce mu uberou na kráse, i po nekonečném úsilí bude váš účes vypadat nevzhledně, a tím pádem neupraveně. Roztřepených konečků je proto potřeba se jednou pro vždy zbavit. Poradíme vám, jak na to.

dlouhé vlasy

Roztřepené konečky najdete především na vlasech suchých, bez lesku, polámaných a nepoddajných, i když častokrát se tento problém vyskytne i na mastnějších a jemných vlasech. Příčin nevzhledných roztřepených konečků může být hned několik. V létě jsou vlasy namáhány slunečním zářením, v zimě zase trpí vlivem mrazu a větru. Ale nejen počasí ovlivňuje kvalitu vašich vlasů. Dalším vlivem je prostředí, ve kterém žijete, ale také životospráva, kterou dodržujete. Navíc vlasy trpí častým barvením, fénováním i nešetrným zacházením. To vše se pak odrazí na vlasových konečcích.

vlasy v culíku

Konce vlasů jsou totiž jejich nejcitlivější částí, proto je nutné se jim o něco více věnovat. Pokud se vlasu poškodí jeho ochranný obal, dochází k poškození i zevnitř, a vlasy se pak začnou lámat a třepit. Jak tedy zatočit s roztřepenými konečky vlasů?

1.       Roztřepené konečky v první řadě odstřihněte. Nezapomeňte však, že každý vlas roste jinak dlouho, proto roztřepení nemusíte mít jen na konci vlasů, ale po celé hlavě.  Proto je důležité, abyste pravidelně navštěvovali kadeřníka, který bude vaše vlasy průběžně zastřihávat.
2.       Vlasy si myjte opatrně, myslete při tom, že přemíra šamponu vlasy poškozuje. Dejte si také pozor na příliš horkou vodu, která vymývá přirozené oleje, které vaše vlasy ochraňují. Mytí opakujte maximálně třikrát za týden.
3.       Vlasy po mytí umyjte ještě kondicionérem. Ten nechte působit alespoň tři minuty, teprve poté ho opláchněte.

blond vlasy

4.       Sušení vlasů provádějte jemně ručníkem, či je nechte jednoduše přirozeně uschnout. Na fén raději zapomeňte, časté fénování totiž vlasům škodí.
5.       Vyzkoušejte minimálně dvakrát za měsíc vlasovou masku, která hloubkově vyživuje.