Co prozradí barva mužských očí

Co o mužích prozradí barva jejich očí? O některých typických rysech pojednávají výsledky nezávislých vědeckých studií. Zda se pravdě alespoň přibližují nebo ne, posuďte sami:

brýlatý mladík

Světlé oči

Strategie – strategické plánování jakékoli činnosti svěřte modrookým jedincům. Budete překvapeni, jak nadaní v tomto směru jsou. Většina z nich se dokáže vcítit do životní role druhých lidí a právě tato vlastnost umožňuje skloubit všechny aspekty do jedné roviny při plánování cesty, rozhodování o pracovních úkolech, plánu výstavby domu, rozmístění dřevin na zahradě atd.

Citlivost – Světle zelené a modré oči signalizují i větší empatii a citlivost. Pokud taková osoba není zasažena negativními vzorci chování, můžete se jí plně svěřit, ráda si vás vyslechne a možná i vhodně poradí. Není však pravdou, že pouze světlé oči jsou znakem pozitivity a ty tmavé jsou poslem od ďábla, může to být přesně naopak. Důvěřujte tedy především svému vlastnímu pocitu a hluboké intuici.

Vzdušnost a elegance – modrá barva je spojována s barvou oceánu a nebes, proto také mají tito muži kladný vztah k volnosti a cestování. Jsou rádi v pohybu, netěší je rutina a jsou svobodomyslní.

Vkus – modroocí muži mají údajně vytříbený vkus na oblékání a lépe vnímají celkovou souhru a harmonii oděvu v souladu s obuví. Zároveň lépe odhadnou vhodnou příležitost, zda do společnosti vzít na sebe i něco méně obvyklého. Nebývají to zkrátka nemotorní sloni v porcelánu.
pihatý kluk

Tmavá barva očí

Muži obdaření tmavýma, nejčastěji hnědýma očima, mívají větší vztah k fyzickému majetku. Častokrát také za svůj majetek považují svou ženu nebo družku a mívají větší sklony k žárlivosti. Tmavé oči jsou zkrátka více živočišné a tito lidé mají v genech více zvířecích pudových prvků. Vyhledávají také spíše submisivnější partnerky, kterým takový vztah vyhovuje, a cítí se v relativně větším bezpečí. Není náhoda, že právě největšími boháči jsou hnědoocí muži.