Děti a zvířata patří dohromady

Většina dětí si se zvířaty velmi dobře rozumí, také k sobě patří. Děti se naučí zodpovědnosti k živým tvorům. Určitě mnoho rodičů od svých ratolestí vyslechlo přání, kdy děcka žadoní o pořízení zvířecího kamaráda. Samozřejmě ne vždy je možné hned pořídit psa nebo kočku. Tato zvířata jsou časově náročná. Chcete-li dětem vyhovět, pořiďte jim domácího mazlíčka, který není tak náročný na čas a finance. Měli byste koupit takové zvířátko, které si zvládne děcko obstarat samo.
dlouhosrsté morče

Víte, jaké zvíře pořizovali dětem indiáni? Morče. Tento tvoreček se může stát ideálním zvířecím kamarádem pro vaši ratolest. Morčata jsou osrstěná, roztomilá a snadno se ochočí. Zvířecího kamaráda můžete dokonce naučit jíst ve stejnou hodinu. Pískáním vás upozorní, že už nastal čas krmení. Pokud si osvojíte pár pravidel, jak s morčetem zacházet, bude vám dobrým společníkem.

Úplný mazlík, ale tento savec není. Hlazení a nošení na ruce sice snáší, ale samo ho rozhodně nevyhledává. Vyloženě nepříjemné je morčeti převracení na záda a šimrání bříška. Na druhou stranu ho můžete naučit přijít na zavolání. Nesnáší průvan a hlasité zvuky. I když je ochočené, plachost v jeho chování občas přetrvává. Jestli chcete chovat morčat více, určitě zvolte samice. Samci by mezi sebou bojovali o přízeň samiček a docházelo by mezi nimi k nepěkným potyčkám.
zívající morče
I dětem alergikům můžete pořídit toto roztomilé zvířátko. Existují totiž plemena zcela bez srsti. Jestli se z vás stanou příznivci těchto zvířat, můžete se dokonce zaregistrovat do Klubu chovatelů morčat a navštěvovat se svým svěřencem výstavy nebo si založit vlastní chovatelskou stanici. V klubu se dozvíte nejen všechno o chovu morčat, ale seznámíte se s plemennými standardy. Raději než ve zverimexu, si kupte tohoto kamaráda od zkušeného chovatele, který vám v začátcích s chovem pomůže.