Jak se správně stravovat, abych byla krásná a zdravá?

Pro naši krásu vnitřní i venkovní, je zapotřebí se umět dobře stravovat a mít návyky, nejen v oblasti pravidelnosti stravování, ale celkové péče o naši pleť a pokožku. Pokud nebudeme na sebe dbát a dle druhu pleti nebude přiměřená péče, vše jde na venek vidět a poznáte to i po stránce vaší celkové vitality. Pro úplně zdraví, je zapotřebí mít jakýsi druhy návyků, rituálů, které nám pomáhají si nejen odpočinout, ale také dobře, během spánku i dne, zregenerovat.

Co je potřeba dělat pro krásu?

–          příjem vitamínů je velmi důležitou složkou – vitamín A, D, C, selen, omega mastně kyseliny
–          příjem minerálních látek a stopových prvků
–          dostatek vody během dne
–          nekouřit
–          jíst zdravě a pravidelně
–          pečovat o svoji pleť a celé tělo správnými přípravky
–          každý večer se dobře odlíčit a správně ošetřit svoji pokožku

Druhy pleti a potřebná péče

Každá žena má jistý druhy pleti, dle které musíme umět o ni správně pečovat a dávat jí vše potřebné.

Mezi druhy pleti se řadí:
1.      suchá pleť
2.      citlivá pleť
3.      mastná pleť

Jak na jednotlivé druhy pleti

Suchá pleťpotřebuje tuky
Pokud vás trápí příliš suchá pleť s přecitlivělostí na chladné a větrné počasí, dopřejte si více výživných potravin zahrnující zdravé tuky – ořechy, rostlinné panenské oleje, avokádo a tučné ryby. I zelenina a polévky obsahují mnoho tekutin, které vaše pleť právě potřebuje. Raději se vyhněte kofeinu a nikotinu, které vaší pokožku výrazně vysušují.

Citlivá pleťpotřebuje ochladit
Máte-li potíže s citlivou pletí se sklonem k mateřským znaménkům, ekzémům, přecitlivělostí na slunce a teplo, dopřejte si co nejvíce ochlazujících potravin. Vhodné jsou ovoce, zelenina, mléčné produkty, zmrzliny (nejlépe tvarohové). Vyhněte se příliš pálivým a horkým pokrmů a nepřehánějte to se solí.

Mastná pleťpotřebuje čistotu
Dalším problematickým typem je mastná pokožka se sklonem k akné a přecitlivělostí na vlhké a studené prostředí. Tato pokožka má největší tendenci k zadržování nečistot. Čistěte svou pleť důkladně i vnitřně – jezte zdravá, lehká a nízkotučná jídla. Omezte zcela mastné, sladké a smažené pokrmy a příliš tučné sýry. Zkuste pravidelně cvičit každý den, podpoříte tak cirkulaci a přirozenou detoxikaci organismu.
 
Vždy je zapotřebí umět o sebe dobře a pravidelně pečovat a pak věřte, že budete krásná a vitální pokaždé.