Naučte se používat kokosový olej. Budete zdravější, krásnější a také štíhlejší. Na tento zázrak brzy nedáte dopustit.

O kokosovém oleji jste už jistě slyšeli. Řadí se mezi takzvané superpotraviny a to zcela právem. Má skvělé účinky nejen pro naše zdraví, hodí se také při dietách a díky tomu, že má vysoký kouřový bod, lze ho využívat i na vaření, pečení nebo smažení bez obav z rakovinotvorných látek. Oproti jiným rostlinným tukům se neukládá v našich tukových zásobách, léčí a pomáhá při prevenci nejrůznějších onemocnění. Má mnohostranné využití, jak s ním naložit?

Jak se získává

Olej se získává z bílé dužiny kokosových ořechů. Dužina se musí nejprve oddělit od slupky a pak se drtí. Lisuje se tak čistě přírodní produkt s nezaměnitelnou chutí i vůní. Všechny https://www.eru.cz/-/prehled-ucinnych-soustav-zasobovani-tepelnou-energii-podle-25-odst-5-zakona-c-165-2012-sb-o-podporovanych-zdrojich-energie-a-o-zmene-nekterych-zakonu cenné látky přitom zůstávají ve své přirozené podobě. Panenské oleje jsou pak nejkvalitnější a vznikají lisováním za studena. Při samotné výrobě by olej neměl procházet tepelnou úpravou ani jinými úpravami. Vyrábí se zásadně bez jakýchkoliv syntetických přísad a jde o stoprocentní přírodní produkt. Kokosový olej tak vždy hledejte s přívlastkem bio, panenský nebo kokosový olej extra virgin.

přírodní kokosový olej

Takový kokosový olej můžete využít na více způsobů. Lze s ním vařit, smažit nebo ho přidávat do dezertů, může se užívat samostatně vnitřně i zevně. Uleví od řady obtíží a navíc působí i preventivně.

Proč byste ho měli používat i vy

Je skvělým pomocníkem při shazování přebytečných kil a doporučuje se i pacientům s obezitou a nadváhou. Doporučuje se ho užívat pravidelně a alespoň každý den sníst jednu lžičku oleje. Chutná dobře a úplně se rozpustí v ústech. Přidávat se ale dá i do jídel a to jak slaných, tak těch sladkých. Nejlepší je ovšem jeho konzumace bez předešlé tepelné úpravy.

kokosový ořech, z bílé dužiny se vyrábí čistý kokosový olej

Využít se dá ale i jako skvělý kosmetický pomocník. Zanechává pleť hebkou, pružnou a navíc ji zklidňuje. Můžete se s ním klidně i odličovat. Pokožku také zvláčňuje, bojuje s vráskami, pokožkou trpící akné nebo vyrážkami a umoří i nevzhledné kruhy pod očima. Používá se taky na bělení zubů a pro posílení nehtů. Navíc se dá využít jako kvalitní a přírodní maska na vlasy, zanechá je lesklé a zdravé, poradí si i s elektrizujícími a nepoddajnými kadeřemi.

Jeho účinky jsou ovšem blahodárné i na naše zdraví. Pomáhá léčit problémy s kardiovaskulárními obtížemi, je vhodný pro diabetiky, využívá si při léčbě štítné žlázy a význam má i při bolestech v krku nebo při kašli.