Rodina základ státu – jak ji podporuje vláda?

Velice známé pořekadlo, jež se používá už pěknou řádku let, a o jehož pravdivosti snad nejde ani pochybovat, hlásá, že rodina je základ státu. Problém nastává ale v případě, kdy stát nepřipravuje zrovna nejlepší prostředí a celkovou situaci pro to, aby se občané do zakládání rodin pouštěli a populace státu tak stoupala. Jaká situace má nastat v České republice?
Volební urna
Není ničím zvláštní, že před volbami přichází období, kdy se všechny politické strany začínají důkladně zaměřovat na občany, kteří mohou být jejich potencionální voliči, a přichází z nejrůznějšími sliby, které většinou znějí až moc dobře na to, aby byly pravdivé, což se ve finále ukazuje v momentě, kdy se vítězná strana dostane k moci. Ve finální rovině se tak může zdát, že jde vlastně jen o závod v tom, kdo umí voliče co nejlépe přesvědčit a chytit takzvaně na lep. Cílovou skupinou jsou samozřejmě zcela logicky rodiny s dětmi a lidé v důchodovém věku. Některé změny, kterých bychom se v příštím roce mohli dočkat, ale ukazují, že by se rodiny měly mít za nové vlády skutečně lépe https://www.nebankovni-hypoteky-uvery.cz/rodiny-by-se-mely-mit-za-nove-vlady-lepe/
Nejvýraznější změnou, která koneckonců dala poslancům také docela při projednávání úprav zabrat, má být zvýšení rodičovského příspěvku, jež by měl dosáhnout sumy tři sta tisíc korun. To nezní vůbec špatně co říkáte? Rodiny by si tak přilepšily přibližně o sto tisíc korun.
Rodina při západu Slunce
Další změnou, která se již nějakou dobu uplatňuje, je zavedení slev na jízdné, které pro studenty činí 75 % z celkové částky, což je vzhledem k nemalým školním nákladům, mezi které můžeme zařadit pořizování učebnic, sešitů, aktovek, nového oblečení a dalších speciálních pomůcek, velice příjemnou zprávou pro peněženky rodičů.
Zatím nejasnou budoucnost má plán ohledně daňových úlev, jež se měly týkat rodin, kde rodiče poctivě navštěvují svá povolání a jak se říká práce se jednoduše nebojí. Dítě si tak z rodičů bere příklad do své budoucnosti, a tak se zvýší pravděpodobnost toho, že se nebude jednat o člověka na úřadu práce pobírajícího dávky.