S moderní technikou to jde lépe

Starat se dnes o zahradu pomocí ručních nástrojů je pomalu sebevražda. Takto se opravdu nedá udělat nic. Pokud máte jen malý zelený plácek, který má jen pár metrů čtverečních, tak to ještě jde, ale v případě, že se musíte starat o velkou plochu, je určitě na čase pořídit si něco opravdu lepšího, díky čemuž se nebudete muset dřít jako otroci. S nejmodernější zahradní technikou vám práce půjde daleko rychleji od ruky a nebude ani zdaleka tak namáhavá. To oceníte nejen v parných létech, ale i na podzim či na jaře.
posekaná tráva

Sekačky

Mezi absolutní základ patří bezpochyby sekačky. Bez tohoto nástroje byste se na zahradě neobešli. Nové typy se už ovládají velice jednoduše a není potřeba k jejich používání vyvíjet kdovíjak velkou sílu. Obecně se dá říci, že se dělí na benzínové a elektrické. Benzínové mají tu výhodu, že s nimi můžete bez jakýchkoliv omezení zkrátit trávník i velkých pozemcích. Stačí, když budete mít dostatečné množství paliva. Elektrické jsou určeny spíše pro menší pozemky, jelikož jejich fungování je vázáno na délku kabelu. Kam dosáhne kabel, tam může i sekačka. Samozřejmě, dá se to zlepšit použitím prodlužovacích kabelů, ale to nejde do nekonečně. Pozitivem však je, že se jedná o stroj, který je šetrný k životnímu prostředí.
sekačka na trávu

Křovinořezy

Druhým nezbytným pomocníkem do zahrady je určitě křovinořez. Jeho případná absence vám v mnoha ohledech ztíží práci. Přeci jen keře, živý plot nebo stromy jen tak neprořežete. Navíc se s pomocí toho nástroje můžete dostat i do míst, kam byste se například se sekačkou dostávali jen stěží. Křovinořez totiž slouží i k prosekávání trávy, nejčastěji pak v těsné blízkostí objektů typu plot, strom nebo dům. Stejně jako u sekaček existují modely benzínové a i elektrické. Při práci s křovinořezem byste měli mít na sobě ochranné pomůcky v podobě rukavic, kalhot s dlouhými nohavicemi a ochranné brýle.