Tajemství spokojenosti v ložnici? Férové rozdělení domácích prací

Věděli jste, že kvalita vztahu, ale také toho, jak se budete s partnerkou mít v ložnici, je v tom, že čím spravedlivěji se budete dělit o starost o domácnost, ale také o péči o děti a jiné povinnosti spjaté s rodinou, budete se mít lépe?

Pomáháte doma?
Pokud oba dva s partnerkou pracujete, kdo se stará o domácnost? Pouze ona? Zajímalo by nás, jestli vám to přijde fér. Oba chodíte do práce, oba jste z ní unavení, ale když přijdete domů vy, neděláte nic, co by bylo důležité, zatímco vaše partnerka začne okamžitě vařit, prát, uklízet, psát úkoly s dětmi, žehlit nebo věšet prádlo, a to se ještě cestou z domu stihla zastavit v supermarketu na nákup.

To ovšem znamená, že se partnerce nemůžete divit, že na sex nemá pozdě v noci ani pomyšlení, když musí více než osmnáct hodin stát na nohou a makat, zatímco vy uděláte maximálně jednu nebo dvě věci pro celou domácnost.

·         Tajemství rozdělení prací
Podle vědců z americké univerzity nejde o to, kolik prací doma skutečně děláte, nebo kolik hodin času jim věnujete, ale nakolik považujete rozdělení domácích prací za férové, a nakolik je to podle vás stereotypní přežitek. Podle výzkumu nejde o přesně rovnocenné a tedy férové rozdělení prací, ale o to, co je spravedlivé ve prospěch obou párů.

Například, pokud má jeden z párů delší pracovní dobu, nebo má náročnější práci, nemusí doma dělat tolik, jako druhý partner, a to je považováno za férové.

·         Tajemství zloby a hořkosti
Pokud vám partnerka zadá nějaký úkol, jak se k němu postavíte? Splníte ho, nebo na něj zapomenete, či nad tím mávnete rukou, jako že to je nepodstatné a partnerka jenom přehání, natož ab to bylo něco důležitého? Pokud neuděláte, co po vás partnerka chtěla, jak bude reagovat? Nejspíš vám do náruče po setmění neskočí.

Pokud chcete kvalitní partnerský život, nesmíte zapomínat na to, že váš život je o kompromisech, a že nemůžete nechávat všechno jenom na ní, pokud chcete, abyste měli šťastné soužití nebo manželství.