Zbavte svou ledničku všech potravin, kvůli kterým přibýváte na váze

To, co najdeme v našich ledničkách, je většinou odraz toho, jak vpadá naše postava. A pakliže tuto figuru chcete změnit, s největší pravděpodobností musíte upravit hlavně to, co je ve vaší ledničce uloženo. A aby vám to hubnutí šlo lépe, nejspíš byste měli zahrnout celou rodinu – včetně dětí.

·         Cukr dětem s rozvahou
Ovšem dávejte si velký pozor. Pokud dítěti nedopřejete vůbec žádné sladkosti a budete ho držet celé dětství v asketismu, vyvoláte v něm hlubokou touhu po cukrovinkách.

Což znamená, že ve chvíli, kdy se stane alespoň minimálně soběstačné, začne si tyto sladkosti kupovat samo a dopřávat si je ve velkém v době, kdy nad nimi nebudete mít dohled – ve škole, v kroužku, když nejste doma. Z oho důvodu není dobré něco dětem úplně zakazovat, pokud to mají i všechny ostatní děti v jeho okolí. Omezit, nikoli zamezit. Zvolte proto zlatou střední cestu a dítěti dopřejte sladkost jenom jednou za čas.

Jaké potraviny způsobují přibírání na váze?

1.       Máslo
Nejspíš nejde z našich ledniček úplně odstranit, je ho potřeba na vaření a pečení a stále je zdravější než sádlo. Proto bychom je měli omezit: přestat si ho mazat na chleba. Máslo je vysoce kalorické, ačkoli se jedná o výborné jídlo. Ani margarín není nejlepší volba – je méně náročný na tuky jenom o maličko.

2.       Sýry
Tavené a tučné sýry, jako jsou hermelíny, parmazány a uzené eidamy, jsou kalorickou bombou, kterou si dopřáváme až příliš často. Vyzkoušejte raději Cottage sýry, které se svou podstatou blíží spíše k ochucenému tvarohu. Mnohem zdravější jsou také syrečky nebo paštiky a pomazánky.

3.       Uzeniny
Klobásy, párky, vepřové šunky, škvarky, slanina, játra, dušená šunka, ale také suché salámy – to všechno jsou kaloriemi nabité potraviny, po kterých tloustneme.

4.       Toustový chléb
Nejenom že je ochuzen o všechny látky, které obsahuje mouka, jako jsou vláknina a bílkoviny, ale jsou také málo hutné a nezaženou hlad. Mnohem lepší je klasický chléb nebo pečivo z pohanky a celozrnné mouky.