Živý nebo umělý

Řeč je o vánočních stromcích, které přinášení na konci roku radost a dárečky do každé rodiny. Radost dětských očí, když poprvé uvidí rozsvícený vánoční stromeček, je nezapomenutelná a rodiče i prarodiče se tedy každoročně snaží udělat vše pro to, aby vánoční stromeček byl prostě dokonalý. A proto nabízíme aspoň několik srovnání, které vám třeba v tomto rozhodování pomůže.

Umělý stromeček

V dnešní době najdete na trhu široký výběr umělých vánočních stromků, které dokonale napodobují originál. Pravda je, že nevoní a jehličí nepíchá, tak jako skutečný živý stromeček. Ale to asi tak jediné, čím se odlišují. Na výběr máte jedličky, smrčky i borovice, které mají naprosto realistický vzhled. Stromky jsou zelené a vyrobené z kvalitních PVC fólií.

Podle jednotlivých výrobců můžete najít větvičky s 2D, 3D nebo dokonce full 3D jehličí. Některé modely mají na konci větviček 3D měkké jehličí, takže nejen na pohled, ale také na dotek působí velmi reálně. Koupí umělého stromečku také šetříme naše lesy.

Další výhody umělých stromečků:

·         má dokonalý tvar
·         větvičky jsou pevnější, takže snesou více ozdob
·         jehličí vám neopadá, takže nemusíte neustále uklízet
·         nemusíme o něj pečovat a přesto si udrží tvar i barvu
·         použijete ho několik let po sobě
·         snadno ho složíte
 

Živý stromeček

Pro někoho by to bez živého stromečku nebyly skutečné Vánoce. Ale ani v tomto případě nevěřte hlavu. Dnešní prodejci nabízejí ty nejkvalitnější druhy stromků, které se již v současné době pěstují na speciálních plantážích. Začínají se prodávat s příchodem první adventní neděle a je důležité, jak si se stromečkem poradíme do doby, než ho ozdobíme.

Čím dříve stromek koupíte, tím více péče mu můžete dát. Pokud ho uložíte v chladnější místnosti a necháte ho v kbelíku s vodou, zcela jistě mu zachováte dokonalý vzhled i vůni.