Jak se vyhnout depresím

Snad nikomu se v životě nestalo, že by byl ušetřen období, kdy se cítí mizerně. Příčinou takové psychické nepohody často bývá přepracovanost, zármutek, obavy o budoucnost, nemoc, nebo dokonce špatné počasí.

16 rad, jak se vyhnout depresím:
1.       Pokud se cítíte mizerně, prášky a alkohol to za vás nevyřeší!

2.       Raději choďte do přírody, která vás nabije pozitivní energií.

3.       Vyhledávejte slunce, které vám dodá dostatek vitamínu D. Díky němu se ve vašem těle vytvoří serotonin, který blahodárně působí na lidský metabolismus a pomáhá v boji proti chmurným myšlenkám a náladám.

4.       Začněte cvičit, nebo alespoň choďte do práce pěšky. Cvičení a pohyb celkově zlepší náladu a mění mozkovou chemii pozitivním způsobem.

5.       Dodržujte spánkový režim. Pokud se v noci často budíte, nebo nemůžete večer usnout, pijte před spaním meduňkový čaj, který blahodárně působí na zklidnění organismu.

6.       Věnujte se svým aktivitám a přátelům.

7.       Pracujte s chutí, nepřepínejte se a naučte se odpočívat.

8.       Neklaďte si nereálné cíle, abyste sami sebe neodrazovali.

9.       Potěšení hledejte v běžných věcech, které vás denně obklopují, a které si možná v pracovním shonu ani neuvědomujete.

10.   Nerezignujte na své city. Emoční neutrál vnese do vašeho podvědomí neklid a odcizí vás od přátel, kteří by vám rádi pomohli.

11.   Myslete pozitivně. Negativní myšlenky vám začerní mysl a vybijí všechnu energii. Vaše rozpoložení může být z větší části především otázkou rozhodnutí. Místo smutku a negace se jednoduše rozhodněte mít dobrou náladu.

12.   Pořiďte si domácího mazlíčka, který vám bude denně dělat radost.

13.   Pokud venku nepanuje letní počasí, vyhledávejte světlo jinde. Zajděte do obchodního centra, kde je světla nadbytek, nebo si občas dopřejte solárium.

14.   Relaxujte. Pouštějte si oblíbené filmy, čtěte časopisy nebo knihu, udělejte si horkou čokoládu nebo horkou koupel.

15.   Jezte dostatek ovoce a zeleniny, aby vám nechyběly vitamíny.

16.   Smějte se nahlas, protože smích je nejlepším lékem proti depresi.