Ocelový plot dnes nekoroduje tak, jako před mnoha lety

Dnes se vyrábí ploty takové, které prakticky žádnou údržbu nevyžadují, a jejichž životnost se odhaduje na desítky let. Pochopitelně vždy také záleží na tom, jaká je jeho pořizovací cena a musí s okolním prostředím ladit. I ten sebekvalitnější kovový plot totiž může na nevhodném místě působit dojmem „každý pes, jiná ves“
Design, to je asi jeden z prvních faktorů, který Vás bude zajímat. Jiný plot se hodí pro předzahrádku rodinného domu, jiný zas pro venkovské stavení nebo chalupu. Součástí každého plotu je také vstupní branka a vjezdová vrata pro automobil.
ocelový plot

Povrchová úprava materiálu práškovým polyesterem

Dnešní ocelové ploty se vyrábí s důrazem na povrchovou úpravu, aby byla zaručena jejich dlouhá životnost při minimálních nárocích na údržbu. Jedná se o speciální antikorozní ochranu pomocí práškových polyesterů. Nejčastěji je dodávají specializované švýcarské firmy, které se svými partnery, výrobci plotových konstrukcí, také spolupracují. Cílem je poskytnout co možná nejkvalitnější výrobek odolný vůči korozi ve venkovním prostředí i několik desítek let. Životnost plotu je tedy na prvním místě.
drátěný plot
Povrchová úprava uhlíkové konstrukční oceli, ze které je plot vyráběn, spočívá v postupném nanášení jednotlivých antikorozních vrstev v určitém pořadí. U tzv. duplexní vrstvy se nejprve materiál žárově pozinkuje a pak přichází na řadu pasivní vrstva fosfátů. Po vytvrdnutí se tento povrch pokryje polyesterovým krycím plátem. U triplexních povrchových úprav se kromě fosfátování, zinkování a polyesteru ještě uplatní vrstva epoxidové pryskyřice mezi fosfátovou vrstvou a krycím polyesterovým filmem.
černý plot

Svěřte montáž plotu specializované firmě

Nový ocelový plot se montuje zpravidla do nosníků z vyzdívky, bývá to nejčastěji kámen, cihla, nebo železobetonový odlitek. Plotová konstrukce může být i samonosná, vždy se celá konstrukce plotu řeší na míru a podle požadavků zákazníka. Na ukázku a pro lepší pochopení slouží i vzorkovníky s fotografiemi jednotlivých modelů již realizovaných projektů, které firmy docela běžně poskytnou k nahlédnutí.