Zahrada nemusí být jen pro květiny, ovoce a zeleninu

Pokud máme rádi zvířátka a volný prostor pro ně, tak si můžeme pořídit některé na naši zahrádku. Samozřejmě, že bude prioritní si dobře rozmyslet, zdali to bude pro nás vhodné, protože každý živý tvor potřebuje péči. Je tudíž dobré zvážit, zdali nás to nebude omezovat, jestli máme vhodný prostor a také místo pro jeho domeček. Pokud zvážíme všechna pro a proti a nic nám nebrání v dalším chovu, můžeme se pustit do práce. Zahradu a sad nyní nebudou zdobit jen květinové skvosty, zelenina, ovocné stromy a keříky, ale ještě i nějaké domácí zvířátko. Vybíráme si je hlavně podle svých zájmů a sympatií, ale také rozhodující musí být prostor a čas, který této zálibě budeme věnovat.
slepice s kuřátky

Slepičky

Ty jsou asi nejčastějšími obyvateli našich venkovních prostorů. Nejsou náročné, ale také potřebují na noc bezpečný úkryt před nočními šelmami. Navíc zabezpečený kurník jim slouží i jako prostor na snášení vajíček. Tyto prostory musíme udržovat v čistotě, aby se zde neusadil nežádoucí nájemník v podobě nějakého parazita. Určitě je dobré si pořídit alespoň dvě, aby jim nebylo smutno. Jen musíme zabezpečit záhonky, aby se nám nepostaraly o kypření půdy, dříve, než bude potřeba. Na druhou stranu je pak můžeme pozvat po sklizni na kypření záhonků, kde odvedou svoji práci a ještě nás odmění domácími vajíčky.
holčička s králíčkem

Králíci

Spíše je vidíme v kotcích, než běhat volně po zahradě. Ale i v dnešní době není problém zakoupit zakrslého králíčka a chovat ho doma, je to úplně stejný mazlíček jako kočka a rychle pochopí, že mu je u vás dobře.
ovce v trávě

Ovce

Také se jim říká živá sekačka na trávu. No však, aby ne, vždyť spásají všechno, co mají rády, takže pozor na stromky, keře a naše záhonky. K čerstvé travičce jim musíme dopřát dostatek vody a také minerálního lizu. Nepohrdnou ani ovsem, tvrdým pečivem a nějakou pochutinou. Pokud bychom se rozhodli pro jejich chov, tak to již bude náročnější. Ovce se musí hlásit na příslušném úřadě a přes zimu musíme jim zabezpečit dostatek sena a výživy.

Chovat se dá prakticky více druhů zvířátek, včetně kachen, hus, perliček, křepelek, prasátek atd. Ale pro všechny platí to, že potřebují naši péči a lásku.