Unakit pro vaše zdraví a duševní pohodu

Není nic neobvyklého, využijeme-li pomoci věcí nevšedních, například v podobě léčivých kamenů. Těchto léčivých kamenů je mnoho druhů, a my si řekneme o jednom z nejzajímavějších, o Unakitu.

Unakit se těží v USA a jihoafrické republice. Jeho barva je pistáciově zelená společně s rubínově rudou. Je to dáno složením této horniny, jejíž hlavní součástí a složením je zelený epidot a křemen. Jako každý z těchto vzácných hornin napomáhá i Unakit při zdravotních a duševních potížích. Působí v duchovních sférách a svým způsobem pomáhá a chrání svého majitele.

Z léčivých působení tohoto kamene můžeme uvést například podporurůstu vlasů, a kožní tkáně. Může nám pomoci přibrat na váze.  Léčí rozmnožovací orgány , a posiluje těhotenství. Napomáhá při zotavování se po těžké nemoci, a při celkovém vyčerpání, při stresu, zlepšuje trávení a umocňuje činnost jater.  Zároveň léčí srdce a plíce, pomáhá zbavit se závislostí a uvolňuje křeče. Celkově je kamenem posilujícím a relaxačním.

V duševní oblasti je Unakit oblíbený pro svoji schopnost odhalit naše pravé já, odstranit pochybnosti o sobě samých a posílit naši trpělivost. Dodává sebedůvěru, pocit vlastní hodnoty a klid v krizových situacích. Také působí v oblastí vztáhů, kdy napomáhá nalézt ztracená přátelství.

 Vyzařuje příjemnou a uklidňující enegrii, která přináší dobrou náladu. Zároveň je schopen eliminovat škodlivé záření, odstraňuje traumata z dětství a pomáhá nalézt ztracené věci.

V oblasti duchovní tento tajemný kámennapomáhá věštění, je vhodný pro meditaci, odhaluje chyby a ukazuje správná rozhodnutí. 

Pro svoji krásu a vlastnosti byl, užívám již v antice používán ve šperkařství a jako ochranný talisman. Název tohoto kamene je podle amerického pohoří, kde byl nalezen poprvé. Legenda praví, že člověk, který při sobě Unakit nosí, nalezne v budoucnu to, o co v minulosti co neprávem přišel.